Шановні відвідувачі! Вітаю Вас у моєму блозі! Бажаю приємного перегляду. Сподіваюсь, що блог буде цікавий усім відвідувачам!

ВИХОВНА РОБОТА

9 березня 2024 року відзначають 210 років з дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

Його називають нашим пророком, Великим Кобзарем і українським генієм. Шевченко був відомий і боротьбою за визволення українського народу.
Пройшло 210 років від дня народження Великого Кобзаря, проте кожне слово, написане поетом, і досі актуальне. Напередодні річниці, і з метою вшанування пам"яті, виховання любові та пошани до творчої спадщини поета було проведено літературну вікторину, під час якої здобувачі освіти показали гарні знання та довели, що пам'ятають та цінують творчість поета.



25 лютого 2024 року відзначають 153 річницю від дня народження геніальної жінки, великої українки, поетеси, драматургині, перекладачки, фольклористки, першої української модерністки та громадської діячки - Лесі Українки.

21лютого День рідної мови! Вітаємо зі святом рідної мови! Рідної - тобто мови Роду нашого українського, мови української нації. Пам'ятаймо влучні слова Ліни Костенко: "Нації помирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову". Тож плекаймо нашу мову, вживаймо її, поширюймо на на широких просторах України!

Урок - квест "Українська – це модно! Українська – це круто!
Єдиній і рідній мові – бути!"

 

  

6 листопада - Міжнародний День толерантності.
Толерантність - це готовність прийняти інших такими, як вони є.
 

У День української писемності та мови, починаючи з 2000 року, проводиться найбільший україномовний флешмоб - радіодиктант національної єдності. Мета заходу - не перевірити грамотність учаників, а об'єднати українців і знавців української мови по всьому світу.
Цьогорічний текст "Дороги України" авторства лауреатки Шевченківської премії Катерини Калитко. Читав його актор та театральний режисер Олексій Гнатковський. Сьогодні здобувачі освіти,педагогічні працівники взяли участь у написанні XXIII Всеукраїнського радіодиктанту.

Гра "Мовний ревізор"
   





Благодійна ініціатива та допомога нашим героям на фронті


Інформаційна година "Вчимося толерантному спілкуванню"

10 жовтня "Всесвітній День психічного здоров'я"


 Не дай собі зламатись. Ми вже проходимо це гідно.
     У наш час запас стійкості може швидко виснажуватися  через війну та невизначеність.
Ще один привід нагадати, як важливо чесно відповідати собі на питання "Ти як?", поставити його рідним, близьким, простягнути руку допомоги. 
      Не мовчи, коли бракує сил.
      Проси про допомогу.
     Пропонуй допомогу. Запитуй у себе щодня, не лише 10.10. - "Ти як?". Піклуйся про ментальне здоров'я!



"IV МІЖНАРОДНИЙ УРОК ДОБРОТИ"

В сучасному світі людина все далі відходить від природи. Спілкування з нею поступово заміщується соціальними мережами, комп’ютерними іграми, віртуальним світом. Дуже часто ми забуваємо, що поряд з нами живуть вірні друзі – тварини. Вони відданими очима дивляться на нас, очікуючи уваги і любові. Наші домашні улюбленці так багато роблять для нас: охороняють, дарують радість спілкування, а іноді навіть рятують життя, чекаючи від нас лише уваги. Вони для нас лише сторінка життя, а ми для них і є все життя.

У всьому світі створено громадські організації борців за права тварин. Вони проводять акції, спрямовані на захист тварин від знущань та жорстокого ставлення.




Бабин Яр – місце пам’яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941–1943 роках. Серед них – євреї і роми, червоноармійці, комуністи, підпільники Організації українських націоналістів, в’язні Сирецького концтабору, «саботажники», порушники комендантської години та навіть пацієнти психіатричної лікарні імені Павлова.

Масовий розстріл євреїв у Бабиному Яру 29–30 вересня 1941 року став символом «Голокосту від куль» і нацистської політики масового знищення людей.

Голокост – важка незагоєна рана в історії України в Другій світовій війні. Жертвами злочину стали близько півтора мільйона українських євреїв. Нацисти знищили їх як соціокультурну й етнорелігійну спільноту.






Виховна година "День партизанської слави"
https://static.wixstatic.com/media/c35bf0_e441bf256c624e24a35c7cdbb6b09e6a~mv2.png/v1/fill/w_722,h_544,al_c,lg_1,q_90,enc_auto/c35bf0_e441bf256c624e24a35c7cdbb6b09e6a~mv2.png

22 вересня 2001 року, в день 60-тої річниці з початку підпільно-партизанського руху в Україні в роки Великої Вітчизняної війни, в країні вперше відзначався День партизанської слави, встановлений Указом Президента № 1020/2001 від 30.10.2001.

День партизанської слави відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи крові і самого життя.

6200 партизанських загонів і підпільних груп, які налічували близько мільйона людей, завдавали відчутних втрат гітлерівським військам на окупованій території, сприяючи просуванню частин і з’єднань Радянської Армії на захід.

За мужність і героїзм, виявлені в боротьбі з ворогом, 200 тисяч партизанів і підпільників нагороджено орденами і медалями, 223 з них визнані гідними звання Героя Радянського Союзу.

Сьогодні ми згадуємо і про подвиг воїнів Української Повстанської Армії, які боролися за незалежність України проти німецьких військ. З розсекречених документів вже відомо, що вони доставляли багато клопоту німецьким окупантам. Про це свідчать німецькі документи часів Другої світової війни, наприклад, в звіті СД за 19 березня 1943 йдеться: «У генеральному окрузі Волинь-Поділля націоналістична українська ... банда розвиває власну активність ..."; в липні 1943 року занепокоєність ситуацією з УПА висловив керівник генерального округу Волинь-Поділля Шене в записці на ім’я А. Розенберга: «на Волині немає жодної області не зараженої націоналістичними бандами. Особливо в західних областях ..."; шеф СД в Галичині телеграфував 22 квітня 1944 керівнику СС Г. Мюллер: "УПА виступає в регіоні як переконлива дестабілізуюча сила".

Історія рідко буває однозначною. У кожної медалі завжди дві сторони. Державне свято, присвячене героям партизанського руху в Україні, вшановує пам’ять всіх, хто боровся за визволення України від фашистської окупації. Воно з’явилося в національному календарі і як день пам’яті, адже проходять роки і прямих свідків того часу стає менше. Але герої не вмирають. Вони завжди будуть жити в наших серцях.

Урочисті і пам’ятні заходи в цей День включають виступи офіційних осіб, меморіальне покладання квітів до монументу вічного вогню, влаштовують народні гуляння, концерти та показ документальних фільмів на тему партизанського руху і подвигу того часу по телебаченню.



 21 вересня, 2023 р. четвер  День миру

Національне свято - День миру в Україні відзначається в другій декаді вересня. Свято встановлено Указом Президента України в 2002 році. Святкування Дня миру проходить спільно з ініціативами організаторів Міжнародного дня миру ООН.

В Україні завжди любили мир


Конкурс малюнків до Дня Миру
Група номер 15


Проведення першого уроку на тему: "Ти як? Повертаємось до школи!"



Конкурс "Поклик до українців" з декламування віршів видатного поета Тараса Шевченка 


 Літературний КВІЗ 

"Шевченкове слово в наших серцях!"







Мовознавча гра - мандрівка "Як соловейко світом мандрував"







Гра - головоломка до 300 річчя філософа "Спіймати Сковороду"















Леся Українка. Історії кохання. Сніданок з 1+1.

Фільм. Леся Українка.




Всеукраїнський Арт-челендж "Слово, чому ти не твердая криця!"

(до 150-річчя з дня народження Лесі Українки)



09 листопада  - День української мови та писемності






Гра ""Мовний ревізор з Фреймут"

Презентація до гри ""Мовний ревізор


10 грудня – Міжнародний День захисту прав людини


9 ГРУДНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З КОРУПЦІЄЮ

Міжнародний день боротьби з корупцією (International Anti-Corruption Day) відзначається щорічно 9 грудня за ініціативою Організації Об’єднаних Націй

Цього дня 9 грудня 2003 року на політичній конференції високого рівня була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції (ухвалена Генеральною асамблеєю ООН 31 жовтня 2003 року).

Цей міжнародний договір передбачає заходи із запобігання корупції, покаранню винних, а також механізми міжнародної співпраці в боротьбі з нею. Він зобов’язує держави-члени проводити політику протидії корупції, схвалити відповідні закони і заснувати спеціальні органи боротьби з цим явищем.

Конвенція набула чинності в грудні 2005 року після її ратифікації 30 країнами. Україна ратифікувала конвенцію 18 жовтня 2006 року.

Згідно з Конвенцією ООН проти корупції (2003) та Конвенції Ради Європи про кримінальну відповідальність за корупцію (1999), корупція – це зловживання державною владою для одержання вигоди в особистих цілях, в інтересах третіх осіб і груп, а також різні форми незаконного привласнення публічних коштів для приватного використання, Крім того, до корупційних явищ належить і непотизм (кумівство, сімейність).

Корупція вражає основу демократичних інститутів через спотворення виборчих процесів, перекручення принципу верховенства закону і створення бюрократичних бар’єрів. Подолати корупцію можливо тільки завдяки консолідації всього суспільства та налагодження системи протидії.

6 ГРУДНЯ- ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ СТУДЕНТОК, РОЗСТРІЛЯНИХ У МОНРЕАЛІ, КОЛИ 14 ЖІНОК-СТУДЕНТОК БУЛИ ВБИТІ ЗЛОЧИНЦЕМ ЛИШЕ ЧЕРЕЗ ТЕ, ЩО «ВОНИ БУЛИ ФЕМІНІСТКАМИ»

У Монреалі на вершині пагорба Мон-Руайяль, що височіє у центрі міста, розпочалися поминальні заходи за загиблими у найкривавішій стрілянині в історії Канади.

6 грудня 1989 року 25-річний Марк Лепін, озброєний самозарядним карабіном Ruger Mini-14 та мисливським ножем проник у політехнічну школу Монреаля, де розстріляв 14 студенток і поранив 13 інших, після чого вчинив самогубство.

Він відкривав вогонь винятково по жінках і в передсмертній записці звинуватив феміністок у тому, що вони нібито зруйнували його життя. Цей теракт викликав значний резонанс у канадському суспільстві, спричинив посилення контролю за вогнепальною зброєю у країні і загострив увагу на проблемі насильства проти жінок

5 грудня – Міжнародний день волонтера5 грудня світова громадськість відзначає Міжнародний день волонтера.

Волонтер – у перекладі з англійської мови означає добровільний помічник. Свій вільний час волонтери присвячують суспільним справам, беручи участь у акціях, програмах соціальної взаємодопомоги, культурного просвітництва тощо. Також цей день можна вважати святом людей, які допомагають персоналу дитячих будинків, шкіл-інтернатів, будинків для людей похилого віку, лікарень швидкої допомоги та ін.

Досить часто волонтери ризикують своїм життям, беручи участь у ліквідації наслідків глобальних катастроф та природних катаклізмів чи інших надзвичайних ситуацій.

Волонтерський рух бере початок у 20-х роках XX століття. Після Першої світової війни, у 1920 році у Франції, під Страсбургом, був здійснений перший волонтерський проект за участю німецької та французької молоді, у рамках якого волонтери відновлювали зруйновані війною ферми в районі місць найбільш запеклих боїв між німецькими й французькими військами. Потім цю естафету підхопила Індія, й рух поширився світом.

У 1987 році в світі налічувалося 80 мільйонів волонтерів, на початок ХХІ ст. – понад 100 мільйонів волонтерів. Сьогодні, згідно зі статистичними даними, оприлюдненими Організацією Об’єднаних Націй в світі налічується близько 140 мільйонів волонтерів.

Українцям здавна були притаманні традиції взаємодопомоги, але роком народження українського волонтерства по праву можна вважати 2013 – саме  Революція Гідності дала поштовх розвитку волонтерства в нашій країні, яке поступово виросло в потужний громадянський рух.

Саме завдяки українським волонтерам – їхній шляхетній жертовності, активній громадянській позиції та фанатичній відданості справі, Україна вистояла й зберегла незалежність.

Цікаві факти про волонтерство в Україні

5 грудня – Міжнародний День Волонтера. Волонтерство є досить поширеним явищем в сучасному світі. За даними європейських моніторингів, більш ніж половина дорослого працездатного населення задіяна до волонтерського руху, а це означає в ціннісному аспекті, що допомагати іншим, бути соціально активним та займатися суспільно корисною справою – це престижно.

У багатьох дослідженнях (SHARE, European SocialS urway та інші) лідируючі позиції щодо відсотку населення, залученого до волонтерських практик, посідають Швеція та Норвегія. 

Найпопулярнішими віковими категоріями на території Євросоюзу є групи від 18 до 30 років та люди після 50 років.

Аналізуючи ситуацію з волонтерством в Україні, можна зробити висновок про те, що волонтерська діяльність, стала хоч і не масовою, проте такою, що дозволяє говорити про себе як про суспільне явище. І хоч воно в Україні ще не досліджене на належному рівні, та все ж нам вдалося відзнайти деякі цікаві факти про волонтерський рух в Україні. 

 

Цікаві факти про волонтерство в Україні:

·         1859 рік вважається роком виникнення волонтерського руху у світі. В Україні волонтерство з'явилося на початку 90-х минулого століття, а офіційно його визнано Постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2003 року.

·         Серед волонтерів переважну більшість (понад 80%) складає молодь віком від 15 до 19 років, а понад 72% волонтерів – жінки.

·         Євро-2012 пов’язують із наймасовішим волонтерським проектом в історії України.

·         Загалом в Україні під час Євро-2012 було залучено понад 12 тисяч волонтерів, 2879 з яких - волонтери УЄФА.

·         78-річний водій з Донецька став найстарішим волонтером в Україні, який працював під час проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу.

·         Швейцарський 62-річний бізнесмен приїхав до Києва на велосипеді, де працював під час Євро-2012 волонтером у сфері антидопінгу.

·         Згідно Звіту ООН про стан волонтерства в світі (2011), в Україні лише 10% волонтерів залучалися до волонтерської діяльності організаціями "третього сектору".


3 ГРУДНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛЮДЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ



Щороку 3 грудня у світі відзначають Міжнародний день людей з  інвалідністю, який проголошено Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй у 1992 році. Цей день покликаний привернути увагу до проблем людей з інвалідністю, захисту їхніх прав, гідності та благополуччя; акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті.

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, понад 1 мільярд людей мають певну ваду здоров’я, а це майже 15% населення світу. У людей з інвалідністю вища ймовірність бути безробітним, і загалом, заробляти менше, ніж здорові люди. Статистичні дані свідчать, що зайнятість серед чоловіків-інвалідів (35%) і жінок-інвалідів (20%) нижча, ніж серед людей без інвалідності (у чоловіків – 65%, у жінок – 30%).

В Україні понад 2 мільйони 800 тисяч людей мають статус особи з інвалідністю, з них 151 тисяча – діти. Це 6,1% від загальної кількості населення. І майже 80%  осіб з інваліднісю – це люди працездатного віку.

Люди з вадами досить часто бувають виключені з повноцінного життя громад. Їхня дискримінація набуває різних форм, включно з фізичними і соціальними бар’єрами. Від того, як суспільство ставиться до людей з обмеженими фізичними можливостями, залежить рівень цивілізованості цього суспільства.

Верховною Радою України прийняті базові закони України, які заклали правове підґрунтя для здійснення державної підтримки осіб з вадами здоров’я, вирішення питань їх комплексної реабілітації та інтеграції в суспільство, зокрема Закон України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні». Цим Законом, насамперед, визначено право на медичну допомогу (безкоштовну або на пільгових умовах), реабілітацію і санаторно-курортне лікування, на освіту, працевлаштування, забезпечення інвалідними візками, протезно-ортопедичними виробами та інше.

Інвалідність – це не вирок. Практика показує, що люди з інвалідністю можуть бути і стають повноцінними членами суспільства: відмінними фахівцями, політиками, економістами, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, в тому числі й абсолютно здорових членів нашого суспільства. Втрата такого вагомого потенціалу суттєво збіднює людство.

Міжнародний день людей з інвалідністю є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами.

2 грудня - Міжнародний день боротьби за скасуваннярабства

Він пов`язаний з датою прийняття Генеральною Асамблеєю ООН Конвенції про боротьбу з торгівлею людьми та з рабством (резолюція ООН № 317 (IV) від 2 грудня 1949 року)

 

Рабство може здатися застарілим поняттям, адже в більшості колоній воно було скасовано ще в XIX столітті. Однак вважати, що рабство в сучасному світі повністю викоренено, буде помилкою. Існують сучасні форми рабства, такі як сексуальна експлуатація, торгівля людьми, продаж наречених, шлюби з примусу, ряд форм дитячої праці, насильницьке вербування дітей для використання у збройних конфліктах, передача вдів у спадок та боргова кабала.

 

За деякими оцінками, кількість людей, які перебувають у рабстві - 27 мільйонів чоловіків, жінок і дітей, позбавлених людських прав і гідності.. Це число більш ніж удвічі перевищує загальну кількість рабів, привезених з Африки у часи трансатлантичної работоргівлі.

 

Завдання Міжнародного дня боротьби за скасування рабствазаохотити обєднання зусиль урядів, громадянського суспільства та приватного сектора, спрямованих на викорінення всіх сучасних форм рабства.

 

За даними МВС, на сьогодні українці стали жертвами торгівлі людьми у 57 країнах світу.

 

Торгівля людьми — явище глобальне. Воно сильно впливає на країни, що знаходяться в стані політичної та економічної трансформації або постконфліктного стресу, які в основному і є країнами походження для всесвітнього кримінального процесу торгівлі людьми. Людей, що живуть в скрутних умовах, привертає можливість поліпшення свого життя в багатших і розвиненіших країнах, а в той же самий час в країнах призначення зростає попит на низькооплачуваних робочих в нелегальних трудових секторах економіки, а також в легальних трудових секторах з низькою заробітною платнею.

 

Аби не потрапити в тенета мисливців за «живим товаром», телефонуйте на безкоштовну  Національну гарячу лінію, гарячу лінію, звертайтеся в центри зайнятості, управління праці та соціального захисту населення, хто бодай на який термін хоче виїхати за кордон. 

 

1 грудня –Всесвітній день боротьби зі СНІДом

1 грудня відзначають Всесвітній СНІД – синдром набутого імунодефіциту – це остання стадія інфекційної хвороби, що називається ВІЛ-інфекція, збудником якої є вірус імунодефіциту людини (скорочено – ВІЛ). Вірус вражає клітини крові, що забезпечують захист організму від інфекційних захворювань, розвитку злоякісних пухлин й інших уражень. Хвороба розвивається повільно – упродовж 8-12 років – і завершується клінічною картиною, яка й має назву СНІД. Донині синдром набутого імунодефіциту залишається невиліковним.

Відповідно до даних, наданих Центром громадського здоров’я МОЗ України, лише за період із січня до жовтня 2020 року – серед нових випадків:

·         ВІЛ-інфекції – 13 277;

·         СНІДу – 3 533;

·         смертей від СНІДу – 1 802.

В Україні впроваджена Стратегія UNAIDS на 2016–2021 роки «На шляху прискорення для подолання СНІДу» для припинення епідемії ВІЛ-інфекції. У стратегії зазначається, що:

·         необхідно вжити заходів, щоби до кінця 2020 року 90% людей, які живуть із ВІЛ, знали про свій ВІЛ-статус;

·         90% людей, які знають про свій позитивний ВІЛ-статус, отримували б відповідне лікування;

·         і 90% людей, які лікуються, мали б невизначувані рівні ВІЛ.

У такий спосіб, в Україні до 2020 року додатково 97 000 людей, які живуть із ВІЛ, мають бути охоплені лікуванням, а 87 000 із них — мати невизначувані рівні вірусу в крові. Досягнення цих цілей дасть можливість зупинити епідемію ВІЛ-інфекції у країні, попередити нові випадки інфікування ВІЛ, зменшити смертність від хвороб, зумовлених ВІЛ, а людям із ВІЛ — жити повноцінним життям.

Роз’яснення МОЗ щодо СНІДу:

·         ВІЛ не передається через поцілунки, кашель і чхання. Слина, мокротиння, сльози, піт, сеча, блювотні маси не можуть стати причиною зараження ВІЛ. Так само абсолютно безпечними є обійми та рукостискання.

·         ВІЛ можна заразитися в салонах краси, якщо майстер не стерилізуватиме інструменти для ін’єкцій.

·         Не можна заразитися вірусом через побутові предмети – посуд, одяг, телефон, унітаз і подібне. Це неможливо так само, як і зараження через їжу, яку приготувала ВІЛ-інфікована людина.

 

Кожному з нас варто пам’ятати, що ВІЛ – це не вирок. Адже вчасне виявлення та проведення антиретровірусної терапії дає можливість людям із ВІЛ жити повноцінно.

 

Будьмо здорові!

 



«16 днів проти насильства»


 Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Акція в Україні стартувала днями – 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.

Основними завданнями акції є:

  • привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’їб, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;
  • активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;
  • проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства;
  • формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок

  • 1 грудня – Всесвітній  день боротьби зі СНІДом
  • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством
  • 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями
  • 5 грудня – Міжнародний день волонтера
  • 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі
  • 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією
  • 10 грудня – Міжнародний день прав людини

Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році, але відзначатися він почав із 1981 року в пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабель, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо в 1960 році.

Цьогоріч девіз кампанії «Розфарбуємо світ в помаранчевий колір: Покоління рівності виступає проти зґвалтувань». Головна мета кампанії – привернути увагу до чутливої теми гендерного насильства, а також об’єднати суспільство у боротьбі з ним.

Як повідомляє МОЗ України, в Європі приблизно 25% жінок страждають від фізичного або сексуального насилля. Особи, які зазнали насильства, частіше мають порушення психічного здоровя (депресивні стани, схильність до суїциду), проблеми повязані з сексуальним та репродуктивним здоровям, схильність до алкоголізму.

11 січня 2019 набули чинності зміни до законодавства щодо домашнього та сексуального насильства. Новий закон передбачає притягнення до кримінальної відповідальності особи, яка вчиняє домашнє насильство. Нещодавно у Києві було винесено перший вирок за цей злочин.

 


 Виховний захід присвячений Дню української       писемності та мови


         

Вікторина до Міжнародного Дня рідної мови





"Хай спасенною буде Земля від війни"

ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ 


Пісня про Україну.


















Немає коментарів:

Дописати коментар